Začínáte podnikat? Bez historie půjčku většinou nedostanete

Server Idnes.cz se rozhodl zjistit, s jakou finanční pomocí od bank může počítat začínající drobný podnikatel. Ukázalo se, že třeba lékařům nebo právníkům stačí k poskytnutí podnikatelského úvěru kratší doba než podnikateli bez alespoň roční „minulosti“.

podnikatelský úvěrFinanční instituce nebývají ochotné vzít na sebe riziko a pomáhat lidem s rozjezdem podnikání. Podnikatel, který se podnikání věnuje šest měsíců a potřebuje si půjčit 300 tisíc korun na vybavení do kanceláře jako je počítač, tiskárna či nábytek, by uspěl u záložny Creditas, Fio banky, Komerční banky a Raiffeisenbank.

Obvykle je potřeba nejméně roční historie

U ostatních bank je většinou jednou z podmínek pro schválení podnikatelské půjčky minimální délka podnikání jeden až dva roky. Tu podnikatel dokládá daňovým přiznáním a dokladem o zaplacení daně z příjmu. Splní-li požadované podmínky, může dosáhnout i na několikamilionové úvěry.

Na parametry úvěru, tedy jeho výši i úrokovou sazbu, má u spousty bank vliv i to, zda banka žadatele zná, zda je jejím klientem. Má tak totiž přehled o jeho aktivitě na účtu. Všechny žádosti drobných podnikatelů banky posuzují individuálně.

Lékaři jsou na tom lépe

schválení podnikatelského úvěruNěkteré banky, například GE Money Bank nebo UniCredit Bank, tolerují pro schválení podnikatelského úvěru kratší dobu podnikání u některých striktně daných profesí. Patří mezi ně lékaři, stomatologové, veterináři, advokáti, notáři i daňoví poradci. Pro přiklepnutí úvěru stačí, když bance doloží příjmy za poslední tři měsíce a předloží profesní průkazy či osvědčení. Peníze pak mohou čerpat účelově proti předloženým fakturám.

A jaké doklady jsou při žádosti o podnikatelský úvěr obvykle potřeba?

  • daňové přiznání s přílohami za poslední rok nebo dva
  • 1-2 doklady totožnosti
  • výpis z obchodního rejstříku
  • aktuální doklad opravňující k podnikání (výpis z živnostenského rejstříku)
  • doklad o zaplacení daně z příjmu
  • účel úvěru

Vyšlo na: http://finance.idnes.cz/pujcka-na-rozjezd-podnikani-advokati-notari-i-lekari-uspeji-snadneji-1j0-/uver.aspx?c=A120116_105427_uver_bab

Trackbacks

  1. [...] půjčka je určena podnikajícím fyzickým a právnickým osobám. Nabízejí ji banky, podnikatelé bez historie  ale nemají moc šancí na úspěch. Oproti tomu nebankovní společnosti jsou vstřícnější [...]

Speak Your Mind

*